spis treści serwisu strona startowa Kontakt

Paznokcie żelowe, hybrydowe i "zwykłe" lakiery do paznokci jako przyczyna alergii na metakrylany

Paznokcie żelowe, hybrydowe, a nawet "zwykłe" lakiery do paznokci zawierają metakrylany - związki o wysokim potencjale uczulającym. Warto o tym pamiętać decydując się na upiększenie paznokci. Tym bardziej, że metakrylany są bardzo rozpowszechnione w naszym otoczeniu, a uczulenie na paznokcie żelowe może nam skomplikować życie u dentysty, protetyka, ortopedy, a ponadto uniemożliwić wykonywanie pracy w niektórych zawodach.

lakiery hybrydowe - skórne testy alergologiczne

Autor: profesor dr hab. med. Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog i alergolog

uczulacze od A do Z

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 5 December 2015, updated: 3 August 2019.

sprawdz

 

polecamy