spis treści serwisu strona startowa Kontakt

Chlorek amonowortęciowy

Chlorek amonowortęciowy to nieorganiczny związek rtęci używany jako miejscowy środek odkażający w kremach. W przeszłości używany do leczenia łuszczycy i innych chorób skóry wymagających naświetlań. Może powodować pigmentację i depigmentację skóry.

Synonimy oraz nazwy w innych językach: Aminomercuric chloride, Mercuric ammonium chloride, Mercury ammonium chloride, Mercury amide chloride.

Substancja testowa: Chlorek amonowortęciowy 1% waz. (Chemotechnique Diagnostics, nr kat. M-022)

Autor opisu: Profesor dr hab. med. Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog i alergolog

uczulacze od A do Z

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 30 July 2006, updated: 25 July 2019.

sprawdz

 

polecamy