spis treści serwisu strona startowa Kontakt

Dibukaina (cynchokaina)

Dibukaina (cynchokaina) to środek stosowany do znieczulenia rdzeniowego, komponent leków stosowanych na hemoroidy bądź stany zapalne okolic odbytu. Używana jest także jako środek znieczulenia miejscowego.

Dibukaina (cynchokaina) w lekach

Następujące leki dostępne w Polsce zawierają cynchokainę (dibukainę):

Synonimy oraz nazwy w innych językach: Dibukaina; Cynchokaina; Dibukainy hydrochlorek; 2-Butoxy-N-[2-(diethylamino)ethyl]-4-quinolinecarboxamide monohydrochloride; 2-Butoxy-N-(2-diethylaminoethyl)cinchoninamide hydrochloride; Benzolin; Cincaine; Cinchocaine; Nupercaine hydrochloride; Percaine.

Substancje testowe:

Reakcje krzyżowe i współuczulenia:

Reakcja krzyżowa to reakcja alergiczna na substancje o budowie chemicznej zbliżonej do substancji pierwotnie uczulającej. Współuczulenie to potwierdzone epidemiologiczne częstsze jednoczesne występowanie alergii na określone substancje mimo braku dostrzegalnych podobieństw w ich strukturze chemicznej. Reakcje krzyżowe i współuczulenia nie występują u każdego uczulonego, jednak takie ryzyko zawsze należy brać pod uwagę.

Autor opisu: Profesor dr hab. med. Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog i alergolog

uczulacze od A do Z

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 30 July 2006, updated: 26 July 2019.

sprawdz

 

polecamy