spis treści serwisu strona startowa Kontakt

Mieszanka galusanów

W skład mieszanki wchodzą: galusan dodecylu (0,5%), galusan propylu (0,5%) i galusan oktylu (0,5%). Stosowane są one jako przeciwutleniacze oraz konserwanty w kosmetykach, produktach farmaceutycznych i produktach spożywczych.

Galusan dodecylu (galusan laurylu, E312, INCI: dodecyl gallate) - przeciwutleniacz (antyoksydant) oraz konserwant w produktach kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych - zobacz szczegóły...

Galusan propylu: Przeciwutleniacz dodawany do produktów zawierających substacje tłuszczowe oraz oleiste. Stosowany w kosmetykach i farmaceutykach (np. kremy, emulsje), a także tłuszczach, olejach, woskach i produktach spożywczych takich jak margaryna, masło orzechowe itp. W składzie kosmetyków występuje pod nazwą INCI: propyl gallate. W żywności oznaczany jest numerem E310.

Galusan oktylu: Przeciwutleniacz oraz konserwant stosowany w kosmetykach (np. mydła, szampony, preparaty do golenia skóry, dezodoranty), produktach farmaceutycznych i produktach spożywczych takich jak margaryna, masło orzechowe itp. składzie kosmetyków występuje pod nazwą INCI: octyl gallate. W żywności oznaczany jest numerem E311.

Synonimy oraz nazwy w innych językach: Propyl gallate, Dodecyl gallate, Octyl gallate, E312, E310, E311.

Częstość alergii na mieszankę galusanów

  • 16% polskich pacjentów badanych rutynowo za pomocą testów płatkowych[1]
  • 48% indyjskich pacjentów z wypryskiem twarzy na kumkum (tradycyjny kosmetyk zawierający kurkumę)[2]

Substancja testowa: Mieszanka galusanów 1,5% waz. (Chemotechnique Diagnostics, nr kat. Mx-28)

Autor opisu: Profesor dr hab. med. Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog i alergolog

uczulacze od A do Z

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 30 July 2006, updated: 4 August 2019.

sprawdz

 

polecamy