spis treści serwisu strona startowa Kontakt

Węglan metyloheptynu

Węglan metyloheptynu to organiczny związek o wzorze chamicznym C9H14O2. Ze względu na swój zapach, węglan metyloheptynustosowany jest składnik kompozycji zapachowych dodawanych do produktów kosmetycznych oraz chemii gospodarczej. Jest także dodawany jako aromat do produktów spożywczych.

Węglan metyloheptynu w kosmetykach

Węglan metyloheptynu jest stosowany jako składnik składnik kompozycji zapachowych w różnych produktach kosmetycznych, w tym płukankach do ust oraz pastach do zębów. Zgodnie z Dyrektywą kosmetyczną, jego stężenie w gotowym do użycia produkcie nie może przekraczać 0,01%. Producenci mają obowiązek informowania o jego obecności w produkcie kosmetycznym, jeśli jego stężenie przekracza 0,001% w kosmetykach niezmywanych (leave-on) oraz 0,01% w kosmetykach zmywanych (rinse-off).

INCI*: METHYL 2-OCTYNOATE
*INCI: International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - ujednolicone, międzynarodowe nazwy składników kosmetyków. W takiej postaci nazwa substancji występuje w opisie składu kosmetyku.

Synonimy oraz nazwy w innych językach: Węglan metyloheptynu; Methyl 2-octynoate; Octynoic acid methyl ester; C9H14O2; Methyl oct-2-ynoate; Methyl heptine carbonate; Methyl heptyne carbonate; Methyl-n-hept-1-yne-1-carboxylate; Folione; CAS# 111-12-6; EC# 203-836-6.

Substancja testowa: Węglan metyloheptynu 0,2% waz. (Chemotechnique Diagnostics, nr kat. M-034)

Autor opisu: profesor dr hab. med. Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog i alergolog

uczulacze od A do Z

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 30 July 2006, updated: 3 August 2019.

sprawdz

 

polecamy