spis treści serwisu strona startowa Kontakt

Amerchol® L-101

Amerchol L-101 to substancja otrzymywana w procesie hydrolizy lanoliny (alkohol lanoliny, alkohol wełny owczej). Amerchol L-101 jest stosowany jako substancja nawilżająca i emolient w kosmetykach, jako podłoże w lekach miejscowych, pastach do pielęgnacji mebli i wyrobów skórzanych. Występuje także w środkach antykorozyjnych, w papierze, tuszach, tekstyliach, futrach, olejach obrabiarkowych, woskach.

INCI*: Lanolin alcohol
*INCI: International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - ujednolicone, międzynarodowe nazwy składników kosmetyków. Informacje o składzie podawane są na opakowaniach kosmetyków według nomenklatury INCI.

Synonimy oraz nazwy w innych językach: Amerchol L-101; Lanolin alcohol; Wool alcohol; Adeps lanae; Hydroxylated Lanoline; Acetylated Lanolin alcohol; Golden Dawn; Sparklelan; Isopropyl lanolate; Alkoholes lanae; Hychol; Woolwax ester; Alcoholes lanae; Lanae alcohols; Wool fat; Lanumr; Lanolin; Wool grease; Clearlin; Lanolin alcohol; Wool wax; Glossylan; Nodorian.

Częstość uczulenia: Spośród pacjentów testowanych jednocześnie z alkoholami lanoliny 30% w wazelinie (Chemotechnique Diagnostics, nr kat. W-001) i Amercholem® L-101, 2.7% miało dodatnie odczyny na alkohole lanoliny a 12.1% na Amerchol® L-101 50% waz.[1], co sugeruje, że test z Amercholem® L-101 cechuje się większą czułością w wykrywaniu alergii na lanolinę (alkohole wełny).

Substancja testowa: Amerchol L-101 50% waz. (Chemotechnique Diagnostics, nr kat. A-004)

Autor opisu: Profesor dr hab. med. Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog i alergolog

uczulacze od A do Z

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 30 July 2006, updated: 25 July 2019.

sprawdz

 

polecamy